Vlastnit vůz nebo si jej pronajímat


Vozidla z půjčovny aut v Praze si lidé pronajímají z různých důvodů a poměrně často je to náhradní automobil v případě technické závady či nehody vlastního stávajícího vozu. V zásadě je to jednoduché, vaše auto vám vypoví službu a zatímco se o něj starají mechanici v servisu, máte k dispozici jiné, s nímž můžete podnikat výlety či služební cesty a realizovat vaše smělé plány.

jízda autem

Dalším důvodem, proč kvetou pronájmy aut, je vyhýbání se vlastnictví auta. Mít totiž svůj vlastní automobil obnáší řadu starostí a finančních plateb, a musí se vám to také vyplatit. Jistě uznáte, že nemá smysl mít auto v garáži jen pro parádu a jako výstavní exemplář pro minimální kilometrový nájezd několika desítek kilometrů měsíčně, i když jsou jisté výjimky, například autoveterány.

městský provoz

Některým lidem se skutečně nevyplácí vůz vlastnit, například bydlí ve městě, kde si vše zajistí buď pěšky nebo městskou dopravou či skrze přepravní službu, a auto se jim hodí dvakrát do měsíce vždy o víkendu, kdy vyrazí někam na výlet. Pronajaté vozy disponují potřebným vybavením, jsou po technické stránce naprosto v pořádku, mají zajištěné všechny administrativní poplatky a jsou tudíž k dispozici k usednutí za volant a bezstarostné jízdě.

Jestliže počítáte s tím, že zaplatíte vratnou kauci, dotankujete při navracení vozidla palivo do plné nádrže a zajistíte si pro jistotu vlastní pojištění pro případ vámi zaviněného poškození automobilu, pak vám nic nebrání v tom, naplánovat výletní trasu pro víkendovou akci nebo třeba týdenní dovolenou. A chcete-li tip, kam se s autem z Prahy vydat, využijte míst méně zalidněných a pro turisty nepříliš známých, kam patří Lužické a Jizerské hory, Českobudějovicko – jih a Borovansko, Novohradské hory, Mělnicko a Slánsko, údolí Berounky mezi Plzní a Zbečnem anebo krajinu České Sibiře a České Kanady.