Voda nad zlato


Voda je v dnešní době velké téma, které se dotýká každého z nás. Je možné si povšimnout, že lidé z měst tento cit pro vodu nemají, ale ani jim se nedostatek vody nevyhne. Vodu bereme, obzvlášť v naší zemi, jako něco naprosto přirozeného, na co má každý z nás nepopiratelné právo. Je ale zajímavé si uvědomit, že takto to nefunguje zdaleka ve všech zemích na světě. Například v Asii je naprosto běžné, že ve velkých městech existují celé čtvrti, kde voda jednoduše z kohoutku naráz neteče. V takovém případě je ihned statisíce lidí bez pitné vody. Příděl vody pak v těchto oblastech určuje mafie, která funguje jako překupníci s vodou.

čistá voda

Vodu k drobným lidem distribuují, ale za neuvěřitelné poplatky, které mafii zajišťují královské bohatství. Jsou také oblasti, kde jednoduše během roku neprší a poté přijdou období dešťů, které lidem spláchnou vše, co mají. I tito lidé během období sucha musí vyjít s minimem vody, které jim příroda nabízí. Proto bychom se my měli zamyslet, na co vše vlastně vodu používáme, a jestli něco z toho již nehraničí s plýtváním. Voda, by se měla zpátky do kanálů dostat ve svém co nejpřirozenějším stavu, to znamená, že je nejlepší používat ekologické a k přírodě šetrné přípravky na nádobí, ale i například mýdla nebo šampony.

průzračná voda

Tento problém se stává ještě více palčivým v poslední době, kdy jsme svědky toho, jak se celé klima mění. Léta bývají tak horká, že se z přírody voda v hektolitrech odpařuje. Což by nemusel být až takový problém, pokud by normálně pršelo, ale protože jsou porušené další procesy, pak je běžné, že se mraky vyprší nad oceánem a k nám se voda opět nedostane. Proto by se každá rodina měla zaměřit také na únik vody. Detekce úniku vody je poměrně jednoduchá akce, která ušetří přírodě mnoho litrů vody a Vám zároveň docela velké množství peněz na bankovních účtech.