Jak budete vypadat ve stáří?


To jak vypadáme má na svědomí z menší části genetika, a z větší části my. Někdo má díky genetice dáno do vínku že i ve vyšším věku bude vypadat stále dobře, někdo naopak stárne rychleji. Do jaké míry můžeme ovlivnit jak vypadáme a je to vůbec možné? Odpověď je ANO. Můžeme ovlivnit jak staře budeme vypadat. Náš věk lze nejlépe vyčíst z obličeje, dekoltu, krku a rukou, což jsou části těla, které jsou nejvíce vystaveny slunečnímu záření. A to si málokdo uvědomuje.

žena úsměv

Před slunečním světlem je potřeba se chránit hlavně během léta. Pokud nechcete v 50 vypadat minimálně o 10 let starší, je nutné používat krém s ochranným faktorem, a to dokonce po celý rok. Přes zimu vám postačí nižší faktor. Sluneční záření poškozuje pokožku nejvíce, s změny jsou nenávratné. Určitě jste se někdy setkali s někým, kdo nadměrně holduje opalování. Tito lidé stárnou rychleji, protože na pokožku pouští spoustu UV záření.

Dalším krokem, který můžeme učinit pro mladší vzhled i ve vyšším věku, je používání kvalitní kosmetiky. I tak je ale nutné si uvědomit, že extrémně drahá kosmetika za desítky tisíc žádné zázraky neudělá, pokud například málo spíše, stravujte se nezdravě a kouříte. Zdravější životní styl jde ruku v ruce s mladším vzhledem.

kolagen prášek

Dalším faktorem, který máme ve svých rukách, můžeme ovlivnit sami. Je jím užívání doplňků stravy, které mají přímý vliv na naši pokožku. Kolagen je jedním z nich. Ideální je užívat hydrolyzovaný rybí kolagen, který se užívá ve formě prášku. Pomocí vody se z něj vytvoří nápoj, který se pije denně. Na trhu je mnoho kolagenů, a je potřeba si vybrat ten, který opravdu funguje. Sledujte proto recenze zákazníků a také si všímejte toho, zda má daný výrobce možnost přesvědčit vás pomocí vědeckých studií, které jednoznačně prokázaly, že jeho produkt opravdu pomáhá zpomalit stárnutí.