Elektřina může být levná


Kdysi byla pro naše lidi elektřina levná. Nebo aspoň relativně levná. Což tehdejší režim prezentoval jako výdobytek, který měl náš pracující lid, i když skutečnost byla hodně odlišná. Ve skutečnosti se nízkých cen dosahovalo výměnou za plundrování naší přírody, pokřivení ekonomiky a závislost na cizí takzvaně spřátelené velmoci. Tehdy bylo levno. Ale čas běžel a ceny elektřiny vyrostly natolik, že se staly pro spoustu z nás problémem. Mnohé z nás už delší dobu elektřina finančně vysává. Ale co s tím naděláme? Máme sice konkurenční prostředí, ale ceny elektrické energie to nesnižuje. A my lidé platíme jako mourovatí.

solární panely

Ale platíme tolik nejen proto, že nám distributoři levněji elektřinu nenabídnou, ale i proto, že nevíme, že existuje i daleko levnější řešení. O kterém už sice určitě něco zaslechla většina z nás, ale mnozí to doposud nezvážili, nepromysleli a nezařídili se tak, aby to pro ně bylo výhodné. A přitom je to tak prosté! Výrobce AERS nám například dává možnost využívat i sluneční energii. A tím nemám na mysli, že nám slunce ve dne svítí a víc už tak svítit nemusíme. Tento výrobce nám totiž nabízí fotovoltaická zařízení, díky kterým si můžeme i my sami někde doma vyrábět solární, tedy sluneční elektřinu.

solární panely

Stačí si pořídit solární panely a další nezbytné příslušenství, které si můžeme nechat nainstalovat od odborníků, a když je to pak hotovo, můžeme díky takové investici používat tento zdroj elektřiny po dlouhá léta, aniž by po nás chtěl někdo z dodavatelů elektřiny peníze. Protože solární energii můžeme mít zadarmo. Není závislá ani na situaci na trhu, ani na pevnosti naší měny, ani na vztazích s tradičními dodavateli plynu či jiných paliv do elektráren a podobně. Elektřina, kterou si vyrábíme sami, je prostě výhodná. A ten, kdo má její solární zdroj, už si nemusí zoufat nad účty nebo se bát toho, zda ceny elektřiny neporostou.