Oblíbili jste si vodní dýmku? Jaký tabák do ní vybrat?


Kouření vodní dýmky je ve světě populární, není tomu jinak ani u nás. Mnoho lidí kouří vodní dýmku kvůli požitku, je třeba ale vybrat dobrý tabák.

Oblíbili jste si vodní dýmku? Jaký tabák do ní vybrat?

S kouřením vodní dýmky se nejčastěji setkáváme třeba na dovolené, v arabských zemích je to totiž tak běžné, jako když si u nás člověk zapálí na ulici běžnou cigaretu. Vodní dýmka ale nepáchne, naopak. Navíc se kouří ve skupinách, jde tedy o jakýsi zážitek, prostředek ke zpříjemnění volného času. Vodní dýmku mohou občas kouřit i lidé, kteří jinak nekouří, jde opravdu jen o ten zážitek, chuť vodní dýmky je dána tím, jaký tabák si vyberete a ten může být i zcela bez nikotinu. Jak jinak tabák do vodní dýmky vybrat?

barevné vodní dýmky

Podle chuti i obsahu nikotinu

Tabák do vodnice lze vybírat různě, můžete také vyzkoušet více druhů tabáků, příchutí, ale i značek. I u nás lze koupit velkou spoustu druhů tabáku do vodních dýmek, nejčastěji lidé volí právě dle zmíněné příchutě tabáku. Kouř, který z vodní dýmky člověk vyfukuje, je jiný, nepáchne tak jako cigarety, naopak voní, je hustý a je to samozřejmě dáno i tabákem. Ti, kteří vodní dýmku kouří častěji, už vědí, po jakém tabáku sáhnout, ale co když ještě zkušenosti nemáte?

Vybírat lze dle síly, což je logické. Některé tabákové směsi do vodních dýmek mají větší obsah nikotinu, jsou silnější a jsou určeny pro silnější kuřáky. Zvolit ale můžete i lehčí a chuťově ne tak výrazné tabáky pro lehký prožitek. Tabáky do vodních dýmek se vyrábí z tabákových listů. Rozdíl je pak v tom, zda sáhnete po světlém nebo tmavém tabáku.

kouř z vodní dýmky

Je lepší světlý nebo tmavý tabák?

A jaký je tedy rozdíl mezi tmavým a světlým tabákem pro vodní dýmky? Logicky si lze odvodit, že světlý tabák je o něco slabší, než tabák tmavý. Pro ty, kteří s vodní dýmkou začínají, je tedy lepší tabák světlý. Obsahuje i méně nikotinu. Tmavé tabáky mají jinou sílu a obvykle po nich sahají častější uživatelé vodních dýmek.

Každý tabák lze ale dnes pořídit v různých příchutích, nejen ty ovocné jsou populární. Zkusit můžete i řadu netradičních příchutí.