Bezpečí především


Veřejně přístupné budovy bývají většinou patrové. Úřady, školy nebo třeba zdravotnická zařízení musí mít více pater a to zejména kvůli logistice a uspořádání jednotlivých částí budovy. Pokud by některá z nich byla jen přízemní, těžko by se na zastavěnou plochu vešlo všechno co je potřeba k provozu. Proto se staví patrové budovy, kam se vejde daleko více personálu, veřejnosti i vybavení.

schody zábradlí

Takové budovy ale nejsou jediné, které jsou vybaveny schodištěm. Ty se nachází i v mnoha rodinných domech. Stavba vícepodlažního rodinného domu je praktická proto, že se zastaví menší plocha a přesto máte více plochy užitné. I dnes kdy mezi novostavbami suverénně vítězí přízemní bungalovy, se najde mnoho lidí, kteří staví domy s patrem. Většinou je to i z důvodu malé stavení parcely, která jednoduše neumožňuje stavbu bungalovu, který by si majitelé takové parcely většinou vybrali.

V každém stavebním projektu, který se předkládá stavebnímu úřadu ke schválení, musí být zakresleno schodiště, které odpovídá všem bezpečnostním normám a požadavkům. Je nutné dodržet umístění schodů, sklon a jeho šířku tak, aby v případě požáru mohly být rychle evakuovány všechny osoby. Schody musí být bezpečné a proto se jejich konstrukce doporučuje přenechat odborné firmě.

nerezové zábradlí

Jestli máte v plánu stavět schody, určitě budete potřebovat zábradlí, díky kterému bude schodiště bezpečné. Ať už budete mít schodiště u zdi a otevřenou budete mít jen jednu stranu a nebo budete mít obě dvě strany schodů zastavěné, budete zábradlí potřebovat. Někomu bude stačit jen navrtat tyč do zdi, ale pokud máte schody otevřené, budete muset udělat zábradlí na obou stranách, aby nemohlo dojít k pádu do strany. Můžete si zvolit třeba nerezové zábradlí, které je velice nadčasové a moderní, a které je možné doplnit třeba čirým nebo pískovaným sklem nebo dřevem.