Betonový plot jako jarní překvapení


Máte rádi překvapení, tedy máme tím na mysli překvapení příjemná, která potěší vaši duši, nikoli neočekávané nepříjemnosti, jež nám dokážou nachystat zejména hlupáci? Pokud také rádi příjemná překvapení chystáte pro své blízké, můžete mezi ně zahrnout i výstavbu betonového plotu.

betonový plot

Do ceny betonového plotu montazmpc.cz bývá obvykle zahrnuta i montáž, jde totiž o poměrně fyzicky náročný proces, jehož součástí jsou nejen výkopové práce, ale také manipulace s těžkými betonovými deskami, které jsou navíc poměrně křehké, takže je k tomu zapotřebí vhodná technika. Vy byste tedy mohli zvolit vhodnou stavební firmu a na vás zejména bude vybrat styl plotu a způsob výstavby.

výstavba oplocení

Zajistěte si volno na pozemku – v první řadě, má-li se jednat o překvapení pro vaši rodinu, se postarejte o to, aby nikdo z nich nebyl na místě výstavby přítomen. Například tak, že se plot bude stavět v době, kdy vaše paní s dětmi odjedou k babičce nebo k moři, a vy budete předstírat mnoho pracovních povinností v zaměstnání.

Mějte jasno v barevném provedení – pokud vám můžeme poradit, vybírejte barvu betonových desek takovou, aby kontrastovala s barvou domovní fasády a travnaté plochy na zahradě, tedy například pokud má dům fasádu lehce do žluta či do oranžova, plot by mohl být laděný třeba do tmavší hnědé nebo červenohnědé. Zajímavé ploty jsou i takové, kde se mezi sebou střídají dvě kontrastní barvy desek, což pak připomíná šachovnici.

Jaká bude výška plotu – betonové ploty lze postavit až do výšky 250 cm, ale u rodinných domů je to většinou výška přehnaná, takže vám tu bude stačit třeba i o metr nižší plot.

Beton a dřevo – velmi dobře k sobě ladí beton a dřevo, z betonu si necháte postavit pouze přízemní sokl a ten pak osadíte dřevěnými latěmi. Opět sázejte raději na barevné kontrasty betonu a dřeva, bude to vypadat lépe, než kdybyste volili velmi podobné barvy obou materiálů.