Pokud nemáte klaustrofobii…


Postavit v dnešní době dům není nic jednoduchého. Většina lidí svůj sen o vlastním domě vzdala, protože získat hypotéku a postavit dům je finančně velice náročné. Pozemky stojí miliony a o stavbě domu ani nemluvě. I nejlevnější dům stojí 3 miliony bez pozemku, a to ještě v takové velikosti, že se do domu vejde rodina o jednom dítěti. Lidé se dvěma a více dětmi potřebují více místa, a klasický moderní bungalov na to není koncipovaný. Jestli chcete mít vlastní bydlení ale za lepší cenu a jste ochotní něco obětovat, může pro vás být řešením menší domek na kolech.

tiny house

Tiny houses Czech Republic může být řešení, které vás nadchne. Není to ale pro každého. Pokud nezvládáte pobyt v menších prostorách, rozhodně se nepřemáhejte a nenuťte se do bydlení v tak malém prostoru. Tiny house je maličký domek na podvozku, který je možné převézt jinam podle aktuální potřeby. Nahrazuje klasické mobilní domy. Tiny houses sou male domy, které jsou většinou na patro. Najdete v nich všechno pro pohodlný život, ale na menší ploše. Na první pohled byste rozhodně neřekli že nejde o běžný dům, ale že se díváte na tiny house.

mini dům

Tento druh domu je vhodný pro všechny, kteří jsou ochotní bydlet na menší zastavěné ploše. Některé domky jsou velké zhruba 30 m2, a protože jsou na patro, poskytnou vám dvojnásobek užitné plochy. A tím se dostanete na plochu, která je běžná například v bytech. Prohlédněte si domky, které jedni milují a druzí nenávidí.

Faktem je, že pro mnoho lidí je tiny house jediným způsobem, jak si zajistit bydlení v domě. Nejde sice o dům s velkou rozlohou, ale pro běžný život bohatě stačí. Mnoho lidí stejně žije většinou mimo dům a domů se vrací víceméně jen vyspat, a k tomu vám bohatě stačí menší prostor. Nebojte se toho a zkuste se podívat osobně, jak by se vám a vaší rodině v takovém malém domečku žilo.