Užijte si jaro plnými doušky!


Ani se nenadějeme a bude tu jaro. Příroda se probouzí a všechny naše smysli pohltí jarní atmosféra, kterou musí ocenit snad každý. Jak si jaro užít co nejvíce? Mnoha způsoby. Podívejme se na to, co byste měli splnit na jaře, abyste si ho užili opravdu na maximum.

Jezte sezónně

Jaro přináší spoustu skvělých surovin, které si můžete připravit a zařadit je do svého jídelníčku. Spoustu věcí zraje a dozrává, a čerstvé suroviny jsou chutné a plné živin. Zařaďte do svého jídelníčku ředkvičky, jarní cibulku, saláty, artyčoky, chřest, brokolici, ale třeba také jahody, maliny a později meruňky, broskve či rybíz.

Navštivte farmářské trhy

S dozráváním nejrůznějších surovin souvisí i to, že začínají farmářské trhy plné čerstvého ovoce, zeleniny, masa, sýrů a dalších skvělých potravin. Podívejte se, kde jsou vašem okolí farmářské trhy a vyrazte na nákup!

kolo

Ozdobte si dům

Na jaře kvete spoustu květin a celkově se příroda probouzí k životu. Využijte toho a vyzdobte si dům do tónu jara! Pravidelně si na stůl dávejte čerstvé květiny, které vám provoní celý dům. V období Velikonoc si vyzdobte dům v duchu Velikonoc, třeba velikonočními dekoracemi Lepaso.

Procházejte se

Užijte si co nejvíce kvetoucí a voňavou přírodu. Neseďte doma a vyrazte ven! Ideálně někam do přírody, na louku, do lesa, nebo jen někde za město. Nebojte se prozkoumávat nová místa, kde jste ještě nikdy nebyli.

květiny

Jarní úklid

K jaru se pojí také jarní úklid. Vyhraďte si na něj například víkend, který zasvětíte úklidu celé domácnosti. Za paprsků slunce a s čerstvým vzduchem za okny se vám bude daleko lépe uklízet. Vyklepejte koberce, umyjte okna a vytřete všechny podlahy.

Dělejte co nejvíce věcí venku

Využijte toho, jak krásné počasí je, a dělejte co nejvíce věcí venku na čerstvém vzduchu. Čtěte knihy, procházejte se, posnídejte na terase nebo se jen tak vydejte do přírody.