Nahlédněte do ceníku čištění koberců


Máte doma v bytě či v rodinném domě koberce a už je to nějaký ten pátek, co byly podrobeny důkladnému čištění? Anebo jste je dosud čistit nenechali a spoléháte se jen na sáčkový vysavač? Koberec je tkanina, a právě to je ten zásadní problém. Zkuste si představit, že namísto koberců máte na podlaze položené jiné textilie, například košile, kalhoty, svetry a bundy. Kdybyste po nich chodili dobré dva měsíce, a pouze je vyklepávali z okna, což svým způsobem nahrazuje běžné vysávání, brzy zjistíte, že se na jejich povrchu začnou objevovat různé skvrny, a že také budou vaše oděvy patřičně zapáchat.

zátěžový koberec

Zápach je v tomto směru dvojího druhu – tam, kde se hodně vaří a do ovzduší se odpařuje mastnota, což je například u polévek, omáček a smažených pokrmů, tuk na podlaze začne oxidovat – žluknout a také bude nepříjemně cítit. Druhý typ zápachu vám může připomínat nemytá chodidla nebo výrazně propocené ponožky, to je dáno tím, že se po podlaze našlapuje naboso nebo v ponožkách a váš pot se velmi snadno odtud vetře mezi kobercová vlákna.

koberec v obýváku

Naštěstí existuje snadná pomoc, jak se skvrn i zápachu zbavit – mokrým čištěním. Samozřejmě, že jsou k mání různé čističe koberců, a že s nimi vyčistíte skvrny od kakaa nebo rajského protlaku či hořčice, jenže problém tkví v tom, že byste ihned potřebovali tu nečistotu vysát. Jinými slovy, bude zapotřebí důkladně místo promnout kartáčem a zároveň ihned odsát, a to nikdo z vás pouhýma rukama nezvládne. Proto máme k dispozici čištění koberců ceník, kam lze nahlédnout, abyste měli lepší představu, jakým způsobem si umí poradit s touto prací profesionálové.

Jedná se o systém Rotovac, s rotačními kartáči, které velmi důkladně pročistí i celý koberec v obýváku, a zároveň nečistoty odsají podtlakovým vysáváním. Výsledek vás mile překvapí a vaše podlahová krytina pak bude jako nová.