Jak vznikají sušené květiny?


Co to vůbec sušené květiny jou? Sušené květiny jsou opravdové, živé květiny, které jsou procesem dehydratace zbaveny své přirozené vlhkosti. Z čerstvých květin se tedy pomocí různých technik stanou květiny sušené.

Sušené květiny jsou poslední roky velkým trendem. Lidé si jimi zdobí nejenom domácnosti, ale i například různé slavnosti, svatby, kavárny, restaurace. Jsou také vhodné jako dárek, protože vydrží roky a na rozdíl od živých květin je nebude muset obdarovaný vyhazovat za pár dní. Ideálním dárkem jsou například sušené růže, které jistě potěší každou ženu, ať slaví jakoukoliv příležitost.

Jak se tedy sušené květiny vyrábí? Suší se vzhůru nohama, nebo dehydratačním procesem ve váze, nebo v některých případech ve speciálních sušících troubách.

růže

Jakmile dojde k úplnému vysušení či dehydratování květin, což trvá obvykle až několik týdnů, použije se na jejich ošetření roztok, který způsobí, že květiny zatuhnou. Pokud během procesu sušení vybledly, používá se ještě dobarvovací roztok, který jim navrátí svěží barvu.

Sušené květiny si můžete zakoupit v různých květinářstvích, například Florservice. Ale můžete si je usušit také doma. Není to těžké. Vezmete si zvolené květiny a zbavíte se přebytečných listů. Každý druh květin svážete gumičkou a umístíte je do tmavé a suché místnosti. Zavěsíte je vzhůru nohama a necháte schout zhruba 3 týdny až měsíc.

květiny

Sušené květiny jsou nenáročné na údržbu, což je skvělé. Pokud je chráníte před vlhkem a sluncem, mohou vám vydržet i několik let.

Sušené květiny poté můžete použít jako dárek, jak už jsme zmínili výše, nebo je použít jako ozdobu různých prostor. Lze z nich vyrábět různé květinové ozdoby, nebo je jen tak umístit do vázy. Se sušenými květinami lze také vařit a používat je k ozdobě nebo dochucení pokrmů, nebo z nich vyrábět přírodní kosmetické výrobky.