Bazén na zahradě


Čistota a hygienická nezávadnost je totiž velmi důležitá. Docílíte jí tak, že … Cože? Že bazén nemáte? Ale to je poněkud velká chyba. To musíme spolu ihned napravit. Jdeme do toho.

Myslím, že je zcela zbytečné vypočítávat všechny výhody vlastního domácího koupání. Bez nějakých rozborů však stručně zmíním tři velké plusy. Ten první je pochopitelně velká úspora peněz. Stačí si spočítat, kolik vydáte za návštěvu plovárny. Totéž platí pro druhý bod, totiž úspora. Tentokráte však času. Opět si můžete spočítat kolik času jste strávili na cestách na plovárnu a zpět. A je jedno, zda jste jeli vozem nebo čímkoli jiným. A ta třetí výhoda je to, že víte, v čem se koupete. To snad nemá ani cenu jakkoli rozebírat.

žena na lehátku

Takže nyní je třeba udělat ten první krok. Pokud musíte, uspořádejte rodinnou poradu a uvidíte, jak vaše rozhodnutí koupit si bazén přijme. Myslím, že běžný a normální člověk musí souhlasit. Proč také ne. Pokud bude někdo nějak váhat, přečtěte mu ty tři body, které jsou napsány výše a tím ho nadobro přesvědčíte.

kruh na vodě

Nyní k bazénu samotnému. Lze si jej nechat postavit na míru a to tak, že si vykopete díru do země a tu necháte odborníkům vybetonovat a obložit kachličkami. Předem varuji, že je to hodně drahá záležitost. A k té záležitosti byste si měli dokoupit ještě několik věcí. Pokud však chcete ušetřit i zde, zvažte koupi již hotového bazénu z plastu. Ne, nebojte se, nepraskne vám, je vyráběn ze speciálních materiálů a jako celek se do té vykopané díry ponoří. Nebo je prostě jen postaví, pokud jej nechcete mít z různých důvodů v zemi. A abyste ušetřili ještě více, existují tak zvané bazénové sety, ve kterých bývá vše, co je k provozování bazénu potřeba. Nebude tedy muset něco dokupovat zvláště. Ne, vodu vám k tomu firma nedodá. Tu si pak musíte zajistit sami a udržovat si ji čistou jako křišťál.