Je lepší tekutý chlor nebo ten v tabletách?


Pokud chceme mít vodu v bazénu dlouhodobě čistou a průzračnou, pak do něj musíme přidávat nejrůznější čisticí přípravky. Jedním z těch zdaleka nejpoužívanějších je chlor. Ten je dostupný v mnoha formách, především pak v tekuté a v tabletové.

Mezi nimi je samozřejmě rozdíl v tom, jak fungují a pro kterou situaci se hodí. Proto je nejlepší mít v zásobě oba dva typy a použít je podle toho, co je konkrétně potřeba. K tomu se samozřejmě hodí také testery https://www.eucerin.cz/indikace/prevence-a-pece/ztrata-objemu které obsah chloru ve vodě měří.

Chlorové tablety mají tu vlastnost, že se pomalu rozpouští. Pokud je navíc umístíme do plováku, působí na hladině, kde se právě řasy a sinice tvoří nejčastěji. Používá se tedy jako dlouhodobá prevence.

molekula chloru

Bohužel, v některých případech zkrátka nestačí. Zvláště pokud nastane delší období horkých, dusných dní, se může voda i přes toto opatření velmi snadno zkazit. Pokud tedy zjistíme, že i přes přítomnost tablety je ve vodě chloru málo, přichází na řadu tekutý chlor.

Ten slouží k tomu, aby zvýšil jeho úroveň. Díky tomu, že je tekutý, se smísí s vodou a v podstatě se rozprostře po celém objemu. Na rozdíl od tablety tedy nepůsobí především na jednom místě, nýbrž všude. Je však pravdou, že díky tomu je působení méně intenzivní. Přesto může v některých situacích pomoci.

bazén s čistou vodou

Existuje i práškový typ, který působí podobně jako ten tekutý. Hůře se však rozpouští a je doporučováno, aby byla dána přednost právě onomu tekutému typu, pokud chceme dosáhnout nejlepších výsledků. Jistě, je dražší než prášek, avšak působí mnohem efektivněji.

Rozhodně se však vyplatí mít doma všechny typy, neboť nikdy nevíme, který konkrétně bude potřeba. Koneckonců, předpověď počasí, zvláště pak ta dlouhodobá, není ani zdaleka tak přesná, jak bychom si přáli. A jak se říká, štěstí přeje připraveným. Nepodceňujme tedy situaci, neboť bychom toho mohli nakonec litovat.