Makarská a její kouzlo


Makarská riviéra je jedno z míst, kde turisté v Chorvatsku rádi tráví dovolenou nebo volný čas. Makarská je totiž symbolem všeho, co vám může Chorvatsko nabídnout. Pláže, rušný turistický život, dobrá kuchyně, krásná příroda.

Co všechno můžete na Makarské zažít?

Rybářský večírek

Od června do září pobíhá na Makarské každý týden rybářská noc. Je to takový lidový festival, uzpůsobený hlavně pro cizince, aby blíže poznali chorvatskou kulturu. Během tohoto festivalu si můžete ulovit čerstvé ryby a pochutnat si na nich, navíc to všechno spláchnout dobrým, chorvatským vínem. Uvidíte zde tradiční chorvatské kroje, tradiční hudbu a připraveny jsou i nejrůznější hry.

makarská

Vyrazte na pláž

Pokud je něco, co na Makarské ocení každý turista, jsou to právě pláže. Najdete zde desítky míst, kde se můžete celý den uvelebit a vychutnat si slunce ve spojení s křišťálově čistou vodou. Pláže jsou umístěny na promenádě, ke je navíc k dispozici spoustu barů, občerstvení a osvěžení v podobě zmrzliny. Využít můžete i zábavu na vodních atrakcích, jako jsou šlapadla nebo skútry. Najdete tu jak rušné pláže plné života, tak i klidná místa, kde budete mít soukromí.

Západ slunce

Na Makarské si musíte alespoň jednou za pobyt vychutnat západ slunce. Doporučujeme vyrazit na úpatí hory Biokovo. Budete mít nádherný rozhled na město, moře a západ slunce zde nabyde zcela nového rozměru. Stejně tak východ slunce, pokud si zvládnete přivstat.

makarská

Párty, párty a párty

Není divu, že Makarskou hojně vyhledávají i mladší ročníky. Díky rušnému nočnímu životu tady není o zábavu nouze. V nočních hodinách zde probíhá spoustu večírků, párty ale i třeba festivalů. Jestli jste milovníky hudby, nějakého toho alkoholu a seznamování, zde najdete spoustu příležitostí.

Pokud vás Chorvatsko okouzlilo stejně jako tisíce dalších lidí, podívejte se na nabídku prodeje domu Chorvatsko.