Výborné kafe


Když se probudím, okamžitě začne můj denní ranní shon. Protože mám rok a půl starou dceru, není to vždycky úplně jednoduché. Někdy se mi dokonce nechce ani vstávat z postele. Aby můj start do nového dne byl alespoň trochu příjemný a abych měla energii, vždycky po ránu si udělám dobrou kávu. Dobrá káva mě vždycky zklidní, nakopne a dá mi tolik energie, že se mi potom ani nezdá, že je něco náročné. Plno lidí pije kafe a já chápu proč. Je to z toho důvodu, že je takzvaně „nakopne“ a posilní. Když jsem byla mladší, káva mi moc nechutnala. S postupem času se to ale začalo měnit a teď už bych si bez dobré kávy prostě nedokázala představit život.

kafe

Dobrá káva je podle mě základ celého dne. Dá vám takového množství energie, až z toho budete překvapeni. Ale pozor – i na kávě může vzniknout docela velká závislost. Ostatně tak jako na všem. Takže je dobré si dát kávu proto, aby vám dala dostatek energie a síly, ale nic se nesmí přehánět, a to ani s kávou. Káva obsahuje kofein. A v mnoha případech vám obrovské množství může třeba i poškodit. Káva je pro mě výbornou příležitostí na to, si trochu odpočinout a vychutnat si ji. Přece jenom, potom mě vždycky čeká náročná „šichta“ až do večera s dcerkou, do toho pracuji, takže nějaký zdroj energie rozhodně potřebuji každý den.

kafe

Co bych ale zapomněla zmínit je to, že pokud máte nízký tlak, je doporučované pít kafe. Po něm se vám totiž tlak zvýší. Velmi nízký tlak je nebezpečný a proto doktoři na něj doporučují pít kávu. Káva mně chutná. Další věcí je, jestli kávu sladíte. Já si vždycky dávám jenom dvě, maximálně tři kostky cukru, protože i cukr je ve velkém množství zabiják. Můžete sladit, ale všeho s mírou. Moje teta například nesladí kafe vůbec, prý kvůli figuře, tak nevím, co je na tom pravdy, ale asi to pravda je, když to teta říká…