Peníze jsou k dispozici


Už jste také někdy poznali, co je to pravá a nefalšovaná finanční tíseň, nebo jste se někdy dokonce cítili být vysloveně chudí? Podle mého názoru už jste to zažili. Většina z nás už to poznala i na vlastní kůži. Nebo to známe aspoň díky tomu, že to postihlo někoho nám blízkého. Protože se peníze vydělávají a utrácejí, a když výdaje převýší příjmy, je nedostatek jenom pouhou otázkou času.

Někdy se do finančních problémů dostane nebo aspoň může dostat kdekdo. Třeba i já nebo vy. A nesporně se shodneme na tom, že si nepřejeme, aby nás to potkalo, a když už nás to potká, snažíme se finančních problémů co nejrychleji zbavit. Ale jak to udělat? Nejrozumnější by samozřejmě bylo si víc vydělat, ale copak to jde? V ojedinělých případech snad, ale většina lidí to musí řešit jinak. A ti si zpravidla musí vzít půjčku, kterou pak postupně splatí ze svých budoucích výdělků.

švýcarské mince

Zní to docela jednoduše. Ale i toto má svá úskalí. V první řadě si musí člověk vydělávat tolik, aby ty pozdější splátky zvládnul, a také o tom musí přesvědčit finanční instituci, na kterou se obrací se žádostí o půjčku. Protože nikdo nepůjčí člověku, u kterého není splácení jisté, a už vůbec ne někomu, kdo je na tom tak zle, že se peníze s velkou pravděpodobností už nikdy nevrátí.

Banky se proti možným neplatičům brání tím, že prověřují příjmy žadatelů a jejich registry dlužníků, a u nebankovní hypotéky bez registru se zase vyžaduje záruka v podobě zástavy nemovitosti. A člověk tedy musí zvážit, co z toho může nabídnout, co je pro něj únosné.

eura mince

A tak ti, kdo nemají dobrou finanční situaci, žádají raději o nebankovní hypotéky. Dát svoji nemovitost do zástavy, a pak ji po splacení hypotéky dostat zpět, je totiž určitě zvládnutelnější, než přesvědčit banku o dostatečné solventnosti.

Kdo zažádá o nebankovní hypotéku, ten prostě spíše uspěje. A dostane peníze, které potřebuje ke zvládnutí dočasné finanční tísně.