Kouření je z módy


Kouření patří mezi velice staré zlozvyky, kterým lidé propadají už na základní škole. Většina kuřáků kouří celý život, a s přibývajícím věkem se zvyšuje i jejich spotřeba cigaret za jeden jediný den. Často kuřáci spotřebují i dvě krabičky denně, což nejen leze do peněz, ale má to větší vliv na zdraví. Je dávno prokázané, že kouření způsobuje celou řadu nemocí. Ty se potom učí často i celé měsíce, a náklady za léčbu značně převyšují peníze odvedené kuřáky do průběžného zdravotního pojištění. Příjmy z daní z prodeje tabákových výrobků jsou nižší než výdaje vynaložené za léčbu. I to je důvod, proč ministerstvo chce ztížit přístup k cigaretám a zdražovat tak dlouho, než se většina kuřáků rozmyslí skončit, protože si je nebudou moct dovolit.

elektronická cigareta

Už došlo k mnoha omezením, jako je například zákaz kouření v restauracích, hospodách a třeba na zastávkách. Je to z toho důvodu, že kuřáci byli ke svému okolí často velice neohleduplní a nutil svým kouřením v podstatě kouřit i nekuřáky, kteří museli čichat kouř z cigaret. Pasivní kouření je také kouření. Na trh se dostaly náhražky klasických cigaret, které si hned našly cestu k mnoha kuřákům, a to zejména proto, že jsou nejspíš méně zdravotně závadné.

vape cigareta

Průzkumy odhalily, že složení elektronických cigaret není tak škodlivé, jako složení tabáku v běžných cigaretách. Obsahuje méně škodlivin, což bylo pro mnoho kuřáků rozhodující. Elektronické cigarety tolik nezapáchají a hlavně nezabarvují oblečení ani pokožku. Zajímá vás jaká je nejprodávanější elektronická cigareta? Je jich hned několik, a do všech se dají koupit náplně s různými příchutěmi.

Zkuste i bez nikotinu
Někteří lidé kouří jen aby něco měli v ústech, ale nikotin tolik nepotřebují. Můžete si koupit i náplně s nižším obsahem nikotinu, která vám může dokonce pomoct s odvykáním, pokud budete chtít přestat úplně.